BEMER – czym jest oraz jak wpływa na mikrokrążenie i zdrowie.

Czy wiesz co to jest Bemer oraz dlaczego warto korzystać z terapii wspierającej mikrokrążenie? W trakcie pierwszej edycji Targów Art of Healing w Warszawie doświadczyłem wpływu terapii z wykorzystaniem urządzenia o nazwie Bemer. Nagrałem również niezwykle ciekawą rozmowę z Piotrem Sierpowskim – promotorem technologii Bemer w Polsce.

Tutaj możesz odsłuchać naszą rozmowę.


Zaprezentowana podczas spotkania technologia BEMER wpływa w 100% na ludzkie ciało na poziomie komórkowym. Każdy człowiek ma krew krążącą w żyłach, tętnicach i naczyniach włosowatych. Wiemy, że każde ludzkie ciało reaguje inaczej na różne bodźce – zarówno chemiczne jak i mechaniczne. To zależy tylko od Ciebie, czy poczujesz korzystny wpływ stosowania jakiejś metody w ciągu 2 godzin, 2 dni, 2 tygodni, lub 2 miesięcy. Terapia Bemer jest najbardziej skuteczną, a przy tym najlepiej przebadaną terapią na świecie – naturalną i możliwą do zastosowania zarówno w gabinetach, szpitalach jak i w warunkach domowych.  Udowodniono naukowo, że urządzenie zwiększa krążenie krwi do 29% – zaledwie po zaaplikowaniu 8-minutowej sesji dwa razy dziennie. 

Badania naukowe i sukcesy rynkowe technologii Bemer.

Bemer - technologia pozytywnego wpływu na mikrokrążenie.

Technologia Bemer – skuteczny wpływ na mikrokrążenie.

BEMER posiada 37 publikacji naukowych i 5 światowych patentów. Urządzenia są zarejestrowane w USA (FDA) i EUROPIE (MDR + MDSAP). Potwierdzono naukowo korzystne działanie terapii na poprawę szerokiej gamy aspektów zdrowotnych pod warunkiem konsekwentnego stosowania według zaleceń lekarzy, fizjoterapeutów i producenta. Dzięki 5 światowym patentom Bemer jest stosowany w szpitalach, klinikach medycznych i na uniwersytetach w 44 krajach na całym świecie, a ponad 1000 profesjonalnych i olimpijskich sportowców korzysta z tej technologii jako nieodłączny element codziennego przygotowania do zawodów. W kwietniu 2015 r. Bemer podpisał umowę o współpracy badawczej z NASA w celu opracowania kombinezonów kosmicznych z wykorzystaniem technologii dla poprawy krążenia krwi u astronautów w środowisku o zerowej grawitacji, by byli zdrowsi gdy wracają na ziemię.

Podstawy biofizyczne na których opiera się mikrokrążenie i technologia Bemer.

W makrokrążeniu określona pojemność minutowa serca (ang. cardiac output – CO) jest przenoszona do układu naczyń krwionośnych poprzez siłę skurczu i sprawność mięśnia sercowego (pojemność wyrzutowa serca, ang. Stroke Volume – SV oraz tętno, ang. Heart Rate – HR). Pojemność minutowa serca wpływa jednoznacznie na wytworzenie koniecznej różnicy ciśnień pomiędzy układem tętniczym (wysokie ciśnienie) i układem żylnym (niskie ciśnienie). Opór przepływu obwodowego i właściwości sprężysto-mechanicznych ścian tętnic (w szczególności aorty) wyznaczają charakterystykę przepływu krwi i okresowość w makrokrążeniu.

W codziennym życiu zwracamy szczególną uwagę na makrokrążenie oraz sprawność serca i dużych naczyń krwionośnych – tętnic i żył. Jednak to mikrokrążenie jest czynnościowo najważniejszym aspektem ludzkiego krążenia, jako miejsce wymiany substancji z komórkami tkanek oraz pierwsze miejsce reakcji systemu obronnego organizmu. Krew w mikrokrążeniu jest mieszaniną osocza i komórek różnych rozmiarów, która zachowuje się jak płyn w rozumieniu fizycznym, ale raczej przypomina sypki materiał na taśmociągu.

Zaburzenia mikrokrążenia a technologia Bemer.

Używanie technologii Bemer jest bezinwazyjne.

Bemer ma korzystny wpływ na mikrokrążenie i dobrostan organizmu.

Dysfunkcja lub zaburzenia mikrokrążenia przyczyniają się do dużej liczby chorób. Nieprawidłowości mikrokrążenia są albo czynnikami przyczynowymi albo wpływającymi na przebieg choroby. Zaburzenia mikrokrążenia są często wyzwalane przez zakłócenia w makrokrążeniu, ale wykazują powtarzalną tendencję do uzyskiwania własnej dynamiki, często opornej na leczenie, ze znaczną niezależnością od zdarzeń w zakresie makrokrążenia. Przykładem mogą być zaburzenia krążenia i zmiany martwicze związane z cukrzycą typu II oraz różne przewlekłe zaburzenia gojenia się ran.

Dostosowywanie się układu krążenia do aktualnego zapotrzebowania organizmu wynikającego z procesów wymiany komórkowej jest najważniejszym warunkiem prawidłowej sprawności fizycznej i umysłowej. Utrzymanie lub przywrócenie skutecznej regulacji układu krążenia krwi w zależności od zapotrzebowania ze strony narządów jest zatem kluczowe zarówno w profilaktyce jak i w terapii. Optymalna regeneracja, przywrócenie stanu normalnego lub wspomożenia procesu gojenia, nie są możliwe bez odpowiedniego udziału mikrokrążenia. Aby zrozumieć fizjologiczne prawa mikrokrążenia wpływające na miejscową regulację przepływu krwi w narządach, ich dysfunkcje oraz możliwe opcje terapeutyczne, należy wziąć pod uwagę parametry fizykochemiczne, fizjologiczne, sprężysto-mechaniczne oraz związane z mechaniką przepływu płynów.

Rozwiązywanie problemów z mikrokrążeniem.

Obecnie dostępnych jest kilka opcji terapeutycznych leczenia dysfunkcji naczynioruchowych. W obszarze naczyń dużego kalibru (z odpowiednim zasobem receptorów) możliwe jest skuteczne leczenie farmakologiczne (np. blokery receptorów beta). Zapewnia to nie tylko zmianę średnicy w obszarze tętniczek z odpowiadającym skutkiem na poziom ciśnienia i stan dystrybucji krwi, ale także wpływa na związane z tym zmniejszenie oporu obwodowego w krążeniu systemowym. Natomiast leki nie mają wpływu na autoregulację średnicy drobnych naczyń z powodu braku obecności tam odpowiednich receptorów. Bezpośredni wpływ na drobne naczynia jest możliwy tylko poprzez naturalną stymulację odpowiednim bodźcem fizycznym. Aktywność fizyczna i stymulacja elektromagnetyczna są tutaj w niekwestionowanej awangardzie. Potwierdza to pogłębiona wiedza na temat zachowania oscylacji ścian tętniczek małego kalibru.

Bemer, mikrokrążenie i liczby.

Jeżeli organy i tkanki nie są prawidłowo ukrwione, nie mogą być w wystarczającym stopniu zaopatrywane w tlen i najważniejsze składniki odżywcze. Funkcjonowanie narządów może być coraz bardziej upośledzone. Naczynia o dużej średnicy gwarantują nam stały przepływ krwi. Mikronaczynia (tętniczki, naczynia włosowate i żyłki) zaopatrują komórki ciała w tlen i substancje odżywcze oraz – usuwają produkty przemiany materii.

  • Około 74% krwiobiegu zachodzi w sieci najmniejszych naczyń krwionośnych.
  • 14% krwiobiegu w żyłach.
  • 11% krwiobiegu zachodzi w tętnicach.

Korzyści ze stosowania technologii Bemer i wpływ na mikrokrążenie:

  • do 27% lepsza przepustowość w naczyniach (krążenie krwi).
  • do 29% lepsze mikrokrążenie (odżywianie i dotlenianie).
  • do 29% większe wykorzystanie tlenu (wydolność i odporność).
  • do 31% silniejszy powrót żylny (detoksykacja).
  • Regulacja przepływu płynów ustrojowych w tkankach i narządach.
  • Lepsza wymiana substancji między krwią doprowadzającą tlen a tkankami.
  • Przyspieszone procesy regeneracji mięśni oraz gojenia się ran.
  • Sprawność mechaniczna i wydzielnicza śródbłonka naczyń krwionośnych – głównego regulatora sprężystości ich ścian oraz wydzielania substancji odpowiedzialnych za ich sprawne funkcjonowanie np.: tlenku azotu

Gościem audycji jest Piotr Sierpowski – promotor technologii Bemer w Polsce.

Rozmowa została nagrana w dniu 13 października 2019 roku, w trakcie Targów Art of Healing w Warszawie.

W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 25.59)

Słuchając rozmowy dowiesz się:

  • Czym jest mikrokrążenie, technologia Bemer oraz jak wspiera organizm człowieka?
  • Jakie korzyści zdrowotne przynosi regularne oddziaływanie na nasze mikrokrążenie?
  • Poznasz wnioski z publikacji naukowych na temat mikrokrążenia?
  • Zrozumiesz różnicę pomiędzy krążeniem obwodowym a mikrokrążeniem.
  • Poznasz jednostki chorobowe, które mogą być korygowane poprzez usprawnienie mikrokrążenia?
  • Dlaczego technologia Bemer jest tak bardzo korzystna dla sportowców i ludzi aktywnych?
  • Jak przebiega zabieg terapeutyczny i jakie towarzyszą jemu odczucia?
Bemer i mikrokrążenie.

Profesor Klopp i Piotr Sierpowski rozmawiają o mikrokrążeniu i technologii Bemer.

Więcej na temat naszego gościa, technologii Bemer oraz mikrokrążenia dowiesz się czytając notki bio oraz korzystając z załączonych linków:

Docent prof. dr med. Rainer Klopp – jedna z wiodących postaci w dziedzinie badań mikrokrążenia na Świecie, mówi stanowczo:  „Technologia BEMER jest w swojej dziedzinie najlepiej przebadaną i najskuteczniejszą metodą leczenia fizykalnego dostępną we współczesnej medycynie.” Praca z użyciem technologii marki BEMER to praca z produktem najwyższej klasy. Prof. dr med. Rainer Klopp był kierownikiem Instytutu Mikrokrążenia w Berlinie i jednym z liderów w tej jeszcze młodej gałęzi badań medycznych. W swojej książce „Mikrokrążenie – Główny obiekt badań” (org. „Mikrozirkulation – Im Fokus der Forschung“) po raz pierwszy prezentuje on zainteresowanym czytelnikom pełny obraz badań nad mikrokrążeniem i daje przy tym fascynujący wgląd w swoją pracę badawczą, wielokrotnie wyróżnianą nagrodami naukowymi. 
Piotr Sierpowski – przekazuje wiedzę i możliwości dotyczące zastosowania medycznej terapii mikrokrążenia w codziennym życiu. Wiedzę czerpie z ośrodków badawczych i naukowych głównie w Niemczech. Szkoli i wdraża medyczną technologię Mikrokrążenia w różnych jednostkach wsparcia zdrowia. Opiekuje się już ponad 100 rodzinami w Polsce, które wykorzystują mikrokrążenie w procesie leczenia chorób (tj.: cukrzyca, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie, bóle głowy czy problemy ginekologiczne). Znając olbrzymią rolę mikrokrążenia w podnoszeniu wydolności fizycznej, budowaniu siły i przyspieszaniu procesu regeneracji wspiera sportowców na każdym poziomie – od amatorów i młodzików po zawodowców: maratończycy, karatecy, zawodnicy mma, triatloniści, kulturyści i zawodnicy fitness, piłkarze i pływacy. Konsultuje i wspiera powrót do zdrowia różnych jednostek chorobowych oraz promuje prewencję zachorowań i życie w pełni sił i energii.

 

Bibliografia F. Gul, O. Faruk Boran, R. Arslantas, “Microcirculation and Hyperbaric Oxygen Treatment” March 28th 2018 Federalny Związek ds. Informowania o Zdrowiu I Ochrony Konsumentów, “Mikrokrążenie – znaczenie najmniejszych naczyń dla zdrowego ukrwienia”, Bonn 2018 R.I. Pittman, “Oxygen transport in the microcirculation and its regulation”, HHS Public Access, Feb 2013

W artykule opisano także niektóre wyniki badań przeprowadzonych w latach 2006-2016 przez niemieckich naukowców: Klopp R, Schulz J, Niemer W. 2006-2016.

Oświadczam, że artykuł oraz nagranie nie są materiałem promocyjnym a ja nie otrzymuję z tytułu publikacji korzyści materialnych.

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline