Valerjan “COLDMAN” Romanovski

Jakucja to najzimniejszy region świata zamieszkały przez ludzi. Temperatury panujące tam zimą, dochodzą nawet do -70 stopni Celsjusza. W tych warunkach, nasz gość, Valerjan “COLDMAN” Romanovski, podjął pasjonujące wyzwanie. Wspólnie z przyjacielem – Piotrem Marczewskim wziął udział w ekstremalnej wyprawie, której celem było Oswojenie Żywiołu Mrozu i wytyczenie nowej granicy ludzkich możliwości. Bez podgrzewaczy, ognia, ciepłych posiłków i namiotów przetrwali w Tajdze wśród wszechobecnego zimna, dzikich zwierząt i własnych słabości. Niby razem, ale jednak przez większą część trasy samotnie – Piotr wędrował pieszo. Valerjan jechał na rowerze.

Tutaj możesz odsłuchać naszą rozmowę.

Valerian "COLDMAN" Romanovski

Valerian “COLDMAN” Romanovski – mróz wdziera się do człowieka każdą szczeliną.

Kim jest nasz gość?

Valerjan “COLDMAN” Romanovski urodził się i wychował na Wileńszczyźnie a w Polsce mieszka już ponad 25 lat. Trenuje kolarstwo i na bazie doświadczeń wypracował własną filozofię treningów i podejścia do podejmowanych wyzwań. Twierdzi, że wiek i dojrzałość, a ma 44 lata, jest w tym przypadku atutem, bo w kolarstwie długodystansowym, które wybrał sobie jako domenę, pozwalają mu osiągnąć równowagę pomiędzy fizyczną wydolnością organizmu a psychiczną motywacją i odpornością. Zawodowo zajmuje się technologią drewna. W dziedzinie tej prowadzi badania, będąc wykładowcą
i doktorem w SGGW w Warszawie.

Na koncie Valerjana Romanovskiego jest kilka potwierdzonych rekordów Guinnessa. Te z ostatnich dwóch lat, czekają w kolejce na zatwierdzenie. Najważniejsze z nich, to najdłuższy dystans przejechany na rowerze w 12 godzin w dniu 14 września 2017 r. w Kurozwękach – 314,650 km (dotychczasowy rekord z 2015 r. – Adrian Ellul – 307,680 km) oraz największe przewyższenie w jeździe przez 12 h w dniu 10 sierpnia w Arłamowie – 11 084, 85 m (dotychczasowy rekord z 2016 r. – John Thomas – 9 847,12 m).

Valerjan jest bardzo ciepłym i miłym człowiekiem. Otacza go aura spokoju i pewności. Ściga się w upale i na mrozie. Najczęściej wybiera jazdę samotną, gdyż jego prawdziwym rywalem  jest natura. Jak podkreśla, jest to przeciwnik bardzo wymagający, z którym nie sposób wygrać a sukcesem jest nie dać się pokonać.

Valerjan "COLDMAN" Romanovski na trasie w Jakucji.

Valerian “COLDMAN” Romanovski – samotna walka ze sobą i żywiołami – w ciszy.

Gościem audycji jest Valerjan “COLDMAN” Romanovski – podróżnik, kolarz długodystansowy.

Rozmowa została nagrana w dniu 21 lutego 2020 roku, w czasie krótkiego pobytu Valerjana w jednym z warszawskich hoteli. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 37.12)
Polskie Morsy w Jakucji.

Piotr “ICE WOLF” Marczewski i Valerjan “COLDMAN” Romanovski

Słuchając rozmowy z Valerjan “COLDMAN” Romanovski poznasz odpowiedzi na następujące pytania.:

  • Jak należy przygotować się do takiej wyprawy?
  • Jak reaguje organizm człowieka walcząc z mrozem o temperaturze – 60 stopni?
  • Jakie motywacje oraz wartości są realizowane w trakcie samotnej wędrówki do granic ludzkich możliwości?
  • Ile kilometrów dziennie można przejechać na rowerze w temperaturze -60 stopni?
  • Jakie są sposoby rdzennych mieszkańców Jakucji na radzenie sobie z ekstremalnym zimnem w ekstremalnych sytuacjach?
  • Czy można morsować w temperaturze -50 stopni Celsjusza?
  • Jakie są zagrożenia dla życia i zdrowia wynikające z obcowania z zimnem?
  • Jak rozpocząć przygodę z morsowaniem i jakie korzyści uzyskuje organizm morsującego człowieka? 

Dodatkowe informacje na temat Valerjana oraz jego projektów znajdziesz tutaj:

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline