Piotr “ICE WOLF” Marczewski

Jakucja to najzimniejszy region świata zamieszkały przez ludzi. Temperatury panujące tam zimą, dochodzą nawet do -70 stopni Celsjusza. W tych warunkach, nasz gość, Piotr “ICE WOLF” Marczewski, podjął pasjonujące wyzwanie. Wspólnie z przyjacielem – Valerjanem Romanovskim wziął udział w ekstremalnej wyprawie, której celem było Oswojenie Żywiołu Mrozu i wytyczenie nowej granicy ludzkich możliwości. Bez podgrzewaczy, ognia, ciepłych posiłków i namiotów przetrwali w Tajdze wśród wszechobecnego zimna, dzikich zwierząt i własnych słabości. Niby razem, ale jednak przez większą część trasy samotnie – Piotr wędrował pieszo. Valerjan jechał na rowerze.

Tutaj możesz odsłuchać naszą rozmowę.

Piotr "ICE WOLF" Marczewski na trasie.

Piotr “ICE WOLF” Marczewski

Kim jest nasz gość?

Piotr “ICE WOLF” Marczewski jest instruktorem technik survivalowych w firmie Survivaltech. Spędził niezliczone ilości godzin w różnych warunkach outdoorowych. Jest ekspertem w zakresie hipotermii oraz wychłodzenia organizmu. Od dłuższego czasu pasjonuje go ekstremalne morsowanie. Jego rekord życiowy to 1:30 godz. w wodzie o temperaturze 2 st.C oraz test w akcji „Oswajamy Mróz” w styczniu 2019 – wszedł do wody o temperaturze 0,14 stopnia aż dwanaście razy po 10 minut w ciągu 12 godzin, spędzając łącznie w przeręblu dwie godziny! Trening przeprowadził nic nie jedząc i nie dostarczając żadnych innych kalorii do ogrzania organizmu. W kwietniu 2019 roku podczas “Bike EXPO” spędził w komorze o temperaturze -100 stopni Celsjusza (pulsacyjnie -150 stopni) 6 i pół godziny asekurując wielokrotnego rekordzistę Guinnessa – Valerjana Romanovskiego – podczas bicia kolejnego rekordu. Piotr jest Honorowym Dawcą Krwi – otrzymał odznakę zasłużony „Dla zdrowia narodu” – oddał już ponad 33 litry krwi.

Piotr "ICE WOLF" Marczewski - trudy wyprawy.

Piotr “ICE WOLF” Marczewski – potęga przyrody.

Gościem audycji jest Piotr “ICE WOLF” Marczewski – podróżnik, instruktor survivalu.

Rozmowa została nagrana w dniu 21 lutego 2020 roku, w czasie krótkiego pobytu Piotra w jednym z warszawskich hoteli. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 43.23)
Polskie Morsy w Jakucji.

Piotr “ICE WOLF” Marczewski i Valerjan “COLDMAN” Romanovski

Słuchając rozmowy z Piotr “ICE WOLF” Marczewski poznasz odpowiedzi na następujące pytania.:

  • Jak reaguje organizm człowieka walcząc z mrozem o temperaturze – 60 stopni?
  • Jakie elementy wyposażenia są niezbędne i mogą uratować Ci życie?
  • Jakie procedury survivalowe wspierają Twoją walkę o przetrwanie?
  • Ile kalorii potrzebuje organizm by przetrwać w tak ekstremalnych warunkach?
  • Czy w miejscu pokrytym grubą warstwą lodu i śniegu można umrzeć z pragnienia?
  • Czego się możesz spodziewać gdy spotkasz na swojej drodze zwierzęta?
  • Czy woda wylana na mrozie z naczynia zamarza w locie? 

Dodatkowe informacje na temat Piotra oraz jego projektów znajdziesz tutaj:

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline