O MNIE

Pomagam ludziom rozwiązywać ich codzienne problemy. Trafiają do mnie gdy chcą osiągać więcej lub na chwilę słabną, tracą wiarę we własne siły, czują się niezadowoleni z jakiegoś obszaru swojego życia. Inspiruję  i motywuję ich do podejmowania działań i konkretnych wyzwań, wkraczania na ścieżkę zmiany, tak, by żyło im się naprawdę lepiej. W życiu nauczyłem się wielu ról, jednak Piotr Mencina – Coach to moja ulubiona tożsamość, ponieważ daje mi możliwości najgłębszego wspierania. Wykorzystuję w tym celu wiedzę i doświadczenie. Wyrażam się poprzez pozytywne emocje oraz wartości, które są użyteczne gdy pomagam innym. Dzięki temu wspólnie wyznaczamy cele, analizujemy strategie działań, spójnie komunikujemy, rozwiązujemy problemy w organizacjach, przeprowadzamy zamierzenia, równoważymy emocje. W bezpieczny i ekologiczny sposób pomagam klientom trzymać się wyznaczonej drogi, wyzbywać się wahania, smutku, zagniewania i zawiści. Zawsze chętnie wysłucham innych.

Jestem coachem, trenerem i mediatorem. Może jest coś, w czym mogę pomóc także i Tobie?

 

Piotr Mencina - coach, trener oddychania - wspieram ludzi od ponad 20 lat.

Piotr Mencina – coach, trener oddechu – wspieram ludzi od ponad 20 lat

Piotr Mencina – Coach

Moje zasoby to doświadczenia – liczne studia, kursy, podróże oraz szkolenia. Od ponad 20 lat zajmuję się wspieraniem na różnych szczeblach i w różnych instytucjach – firmach, urządach, uczelniach wyższych, organizacjach NGO. Brałem udział w ważnych społecznie projektach – u boku wspaniałych ludzi.

Jednak ponad wszystko cenię relacje – tysiące wspólnie spędzonych godzin. Niezwykłe osobowości, miejsca, zdarzenia. Swój warsztat pracy tworzyłem u wybitnych nauczycieli. Są wśród nich Marylin AtkinsonRenata Arendt-Dziurdzikowska, Richard Bolstad, Lidia Czarkowska, Lukas Derks, Robert Dilts, David Gordon, Mirka Huflejt-ŁukasikKare LandfaldBenedykt Peczko, Katarzyna Ramirez-Cyzio, Cecylio Regojo, Peter Schutz, Anna Syrek-Kosowska, Klaus Witt, Maria Senftleben-Gudrich, Simon Western i inni. 

Wszyscy wnieśli do mojego życia wspaniałe wartości – za co im bardzo gorąco dziękuję. Pomogli mi stworzyć silną tożsamość docenianą przez moich klientów. (Piotr Mencina – Coach  – referencje.)

Piotr Mencina – Trener Oddychania

Jak zmienić sposób oddychania żeby poprawić wydolność i osiągać lepsze wyniki? Co zrobić żeby pozbyć się stresu? Jak znaleźć motywację do jeszcze większego wysiłku w sporcie? Dlaczego warto oddychać nosem    i kiedy dobrze jest mruczeć jak kot?

Te i podobne pytania często słyszałem w ciągu ostatnich 20 lat. Dawniej odpowiadałem zgodnie z doświadczeniem oraz różnymi metodami rozwoju osobistego          i coachingu. Obecnie mam do dyspozycji kolejne wspaniałe narzędzia, które wspierają psychikę i zdrowie. Ukończyłem kursy oddychania:

  • ADVANCED OXYGEN ADVANTAGE BREATHING INSTRUCTOR (Tlenowa Przewaga). To oferująca liczne korzyści, rewolucyjna metoda prowadzenia treningu oddechowego w sporcie. Twórcą metody jest Patrick McKeown.
  • INSTRUCTOR CERTIFICATE IN THE BUTEYKO CLINIC METHOD – terapia oddechowa dr Konstantina Butejko, skuteczna metoda wspierająca leczenie astmy, bezsenności, bezdechu sennego, nadciśnienia, paniki i stresu, alergii i wielu innych schorzeń układu oddechowego i krwionośnego.
  • BREATHEOLOGY ADVANCED – metoda wzmacniania psychiki i wydolności oddechowej, która opracował Stig Severinsen – wielokrotny mistrz świata i rekordzista Guinnessa w nurkowaniu bezdechowym i freedivingu.

Ważną rolę w moim życiu zawsze odgrywał sport. W różnej formie uprawiam go nadal oraz zachęcam innych do aktywności. Pracuję głównie w Warszawie. Oferuję treningi i szkolenia dla grup oraz sesje indywidualne. Także on-line.

Moja specjalność to praca ze sportowcami, zwłaszcza w grach zespołowych, dyscyplinach wytrzymałościowych i sportach walki. W pracy z klientami indywidualnymi koncentruję się na wykorzystaniu technik oddechowych w profilaktyce stresu. 

Hejt, sława i zaszczyty.

W codziennej komunikacji powstrzymuję się od potępiania, unikam potrzeby sławy i zaszczytów. Jednak odczuwam dumę gdy jestem zapraszany przez media, takie jak: TVP2, TVP3, TVN, Fakty TVN, TVN24, TVN24 Bis, TVN Warszawa, Onet.TV, PR-3, PR-1, naTemat, InCompany oraz Media Lokalne, do wyrażania opinii na tematy związane z komunikacją oraz wspieraniem innych ludzi. Cenię poczucie wolności i rozważną pewność siebie w postępowaniu. Próbuję żyć w zgodzie z naturą, ponieważ to właśnie ona stanowi nasze największe dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. 

Gdy woda zamarza.

Prywatnie jestem miłośnikiem sportów plenerowych i uroków przyrody. Wszędzie tam, gdzie jest jakiś piękny skrawek dziewiczej natury, z pewnością przystanę chętnie na dłużej. Uwielbiam szum fal gdy ślizga się po nich deska. Z niecierpliwością czekam na dni, kiedy temperatura spadnie poniżej zera a morskie fale zamienią się w mroźne igiełki. Wtedy kocham Bałtyk i naprawdę lubię się kąpać.

Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline