Architekt Szczęśliwego Życia. Jak osiągnąć szczęście?

Architekt Szczęśliwego Życia.

Zapraszam do wysłuchania kolejnej rozmowy na blogu. Moim i Państwa gościem jest Bogusław Szedny – Architekt Szczęśliwego Życia. W szczerej rozmowie, Bogusław opowiada co to jest szczęście. Przedstawia osobiste historie, których doświadczył na swojej wyboistej drodze do szczęścia.

Co to jest szczęście? Jak osiągnąć ten stan? Opowiada Architekt Szczęśliwego Życia.

Architekt Szczęśliwego Życia – Bogusław Szedny.

Szczęście a geografia.

Czy jest jakiś związek pomiędzy szczęściem a naszym miejscem na ziemi? Czasami mówimy “wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”. Sugerujemy w ten sposób, że INNI mogą żyć lepiej, mieć więcej, czuć się bardziej szczęśliwymi. Jest wiele wspaniałych miejsc na na ziemi, takich gdzie słońce “nigdy nie zachodzi” a ludzie żyją dostatnio. Są również takie miejsca, gdzie przeciętny człowiek wychowany w naszej kulturze, nigdy by nie zamieszkał. Jednak i tu i tam, znajdziesz tych, którzy wiedzą co to jest szczęście oraz tych, którzy doświadczają smutku i rozterki wewnętrznej.

Tutaj odsłuchasz nagranie.

Możesz rozpocząć prawdziwe życie, gdy zrozumiesz co to jest szczęście.

Często mylimy różne bieżące radości z prawdziwym, głębokim szczęściem. Jesteśmy w pięknym miejscu, u boku atrakcyjnych ludzi, robimy ciekawe rzeczy. To wszystko daje nam radość, jednak “coś” daje o sobie znać i nie pozwala nam poczuć się naprawdę szczęśliwym. Dopóki nie oswoimy, nie zrozumiemy czym jest to “coś”, dopóty zawsze to “coś” znajdzie swój sposób, by dać nam znać, że walczy o swoje.

Jeśli naprawdę wiesz i czujesz w sercu, co to jest szczęście,  wiesz także jak do niego dążyć każdego dnia. Wtedy samo życie staje się szczęściem – wszystkie jego aspekty, których doświadczamy, nawet w niezbyt pięknym miejscu lub pośród toksycznych ludzi.

Jak zacząć własną drogę do szczęścia?

Szczera rozmowa z samym sobą zawsze stanowi dobry początek. Kolejny krok to niezałatwione sprawy z przeszłości. Wspomnienia, bolesne relacje i traumy. Tutaj bardzo przydaje się wybaczanie, próba zrozumienia intencji drugiego człowieka. Nie oznacza to, że trzeba od razu zaakceptować i poddać się temu sposobowi myślenia. Zrozumienie ułatwia wewnętrzne porozumienie, komunikację, podjęcie decyzji o sposobie dalszych relacji. Jeśli chcesz w pełni zrozumieć co to jest szczęście, porzuć wszelkie powierzchowne wyroki, oceny. Wsłuchaj się w siebie i drugiego człowieka – zbadaj jakie tony rezonują dobrze a które skrzypią jak stare zardzewiałe drzwi.

Kod RSS

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym gościu?

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline