JAK? Nowa kategoria na blogu.

Jak?

To słowo stanowi początek najczęściej zadawanego w sieci pytania. Wszyscy jesteśmy ciekawi jak coś zrobić, jak wyleczyć bolącego zęba, zbudować domek, rozpalić ognisko, czy stworzyć dobry związek i być szczęśliwym. Wierzę,że rozwój osobisty, któremu w całości są poświęcone, ten blog oraz podcast, też udziela wielu odpowiedzi na tak sformułowane pytania. Postaram się dostarczać tutaj wiedzę, opartą na teorii i praktyce pochodzącej głównie z doświadczeń – moich oraz moich rozmówców. Będziemy także wyrażali nasze subiektywne opinie.

Jak będzie rozwijała się ta kategoria?

Jak? Najczęściej zadawane pytanie!

Pytanie Jak? Jego siostry i bracia: Co? Kto? Gdzie? Kiedy? Dlaczego?

Planuję regularne publikacje w różnej formie. Mogą to być artykuły, wywiady, filmy i nagrania audio. Cechą wspólną wszystkich prezentacji będzie, możliwie krótka i wyczerpująca odpowiedź na pytanie – Jak coś zrobić? Wielka księga z odpowiedziami na jedno pytanie, może czuć się niepełna i bardzo, bardzo samotna. Dlatego, dodam jej do towarzystwa braci i siostry – księgi odpowiadające również na inne pytania –  Co? Kto? Gdzie? Kiedy? I przede wszystkim Dlaczego? Dopiero razem tworzą prawdziwą siłę. Obejrzyj film i poznaj inspirującą zależność pomiędzy nimi.

Zakres tematyczny.

Pamiętając o tym, że w wyobraźni wszystko jest możliwe oraz o tym, że nie ma głupich pytań, zakres tematyczny mógłby być nieograniczony. Jednak podążając za głównym tematem bloga, postaram się trzymać problematyki rozwoju osobistego. I tutaj liczę na Twoją współpracę. Mam nadzieję, że z czasem podpowiesz mi, co jest dla Ciebie ważne. Jakich treści poszukujesz? Jakie umiejętności rozwijasz oraz jakie wartości powinienem poruszyć? Gdy dowiem się czego poszukujesz, za czym podążają Twój umysł i serce, znajdę odpowiednie źródło, właściwego rozmówcę i przedstawię dla Ciebie odpowiedź.

Podzielę się z Tobą także własną wiedzą i doświadczeniem – między innymi z takich dziedzin jak: praktyczna komunikacja, rozwiązywanie sytuacji problemowych, tworzenie pożądanych stanów emocjonalnych, egzystencja pełna znaczenia, automotywacja i inne. Mam nadzieję, że będzie to wzajemnie inspirująca podróż do krainy rozwoju osobistego. Niezależnie, czy jesteś profesjonalistą, czy osobą w naturalny sposób poszukującą nowych rozwiązań, znajdziesz tu coś dla siebie. Wiedzę, możliwość wymiany myśli, doświadczeń czy inspiracji.

Gdzie szukać innych odpowiedzi?

Sporo odpowiedzi na Twoje pytania możesz znaleźć w podcastach – także tych moich. Podcasty to są audycje bardzo podobne do tych, które świetnie znasz – czyli radiowych. Jednak podcasty są w całości emitowane w sieci i na zawsze tam pozostają. Możesz do nich wracać kiedy masz na to ochotę. Ja już nagrałem 20 takich audycji i nie mogę doczekać się kolejnych nagrań, kolejnych rozmów. Dlaczego? Ponieważ moi rozmówcy to bardzo ciekawi ludzie, którzy żyją i pracują z pasją. Podejmujemy inspirujące tematy a nasze rozmowy mogą być pomocne dla innych.  Możesz ich słuchać w biegu, jadąc na rowerze lub leżąc w wannie. Wystarczy, że masz smartfona. Reszta jest już dziecinnie prosta.

Jak słuchać podcastów?

Jak słuchać podcastów? Smartfon + słuchawki. To jest dziecinnie proste!

Tutaj możesz odsłuchać wszystkie moje nagrania:

Podcasty na blogu OpowiadaniaRozwojowe.pl

Kod RSS na Anchor.fm – tu możesz zasubskrybować kanał.

Szczególnie polecam autorów:

Barbara Stawarz-Garcia

Ola Budzyńska

Borys Kozielski

Marek Jankowski

Michał Szafrański

Inne Podcasty – dostępne na Spotify

Tutaj możesz pobrać aplikacje do słuchania podcastów:

iTunes dla iPhona

Podcast Addict dla systemu Android

 

 

 

 

 

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline