CHWILA ODPRĘŻENIA. Twój prezent z okazji ŚWIĘTA KOBIET

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Kobiet.

Zadbaj o swoją ekologię. Znajdź wygodne miejsce. Ciche, spokojne i bezpieczne – takie, w którym czujesz się dobrze. Możesz usiąść w fotelu lub położyć na łóżku i przykryć ciepłym kocem. Przygotuj sobie dobre słuchawki. Kiedy będziesz gotowa na relaks i odprężenie, po prostu wciśnij PLAY.

UWAGA: Wykorzystywane w tekście oraz nagraniu sformułowanie “Weź głęboki wdech” oznacza głęboko w dół, w kierunku przepony – nie oznacza obszernego wdechu wypełniającego całe płuca. Istotą relaksacji oddechowej jest zredukowanie objętości wdechu i maksymalne, możliwe do zaakceptowania przez Twój organizm i komfortowe wydłużaaaaaaaanie wydechu.

Fragment tekstu:

Weź głęboooki wdech, zatrzymaj na chwilę powietrze w płucach i zrób spokojny wyyydech. Poczuj jak powietrze przemieszcza się w tobie. I jeszcze raz, głęboki wdech – raz i powolny wydech dwa. Zrób tak kilka razy – wdech – wydech, raz -dwa.

Pamiętając o spokojnym i głębokim oddechu, wyobraź sobie odprężenie. Możesz poczuć jego przyjemny wpływ na cały twój organizm. Możesz także zobaczyć jak twoje odprężenie wygląda – wyobraź je sobie jako rysunek, obraz lub film. Usłysz wszystkie towarzyszące odprężaniu się dźwięki. Weź kolejny głębooooki wdech i poczuj ponownie to odprężenie, zobacz je i usłysz to co jest dla ciebie ważne, kiedy się odprężasz. Możesz dostrzec, poczuć i usłyszeć wszystkie ważne dla Ciebie obrazy, odczucia i dźwięki, to właśnie dzięki nim twoje ciało odpręża się.

Choć to być może wydaje się trochę dziwne, możesz mieć oczy całkowicie otwarte, lecz jeśli tylko będą chciały się zamknąć, pozwól im na to i zacznij się odprężać. Weź głęboooki wdech i poczuj jak każdy mięsień twojego ciała odpręża się, od czubka głowy, aż po koniuszki małych palców u nóg.

Pamiętając, że w wyobraźni wszystko jest możliwe, zacznij się odprężać, zauważ jak dobrze zaczynasz się czuć. Rozluźnij swoje ciało i odprężaj się. We własnym naturalnym tempie wdychaj i wydychaj powietrze, raz-dwa i zwróć swoją uwagę na każdy oddech, możesz poczuć jego głębokość i rytm, głębokość i rytm. O taaak, właśnie taaak.

Jeszcze raz, głęboki wdech i wydech, poczuj jego głębokość i rytm.

Tu możesz odsłuchać swój prezent! Nagranie z okazji Święta Kobiet.


UWAGA: Mam do Ciebie prośbę – nie słuchaj tego nagrania w wannie lub w trakcie prowadzenia pojazdu.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 22.47)

Tu znajdziesz moje inne nagrania: PODCAST

Kod RSS

Twój prezent z okazji Święta Kobiet.

Róża dla Ciebie – z okazji Święta Kobiet.

No comments
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline