ZEN COACHING – Dlaczego warto spróbować? OR 5.

Co to jest ZEN COACHING? Jak można rozwijać swój potencjał dzięki Zen Coachingowi? Czy warto jest żyć w zgodzie z zasadą “TU i Teraz”? Za czym tęskni Twoje serce?

Dzisiaj moim i Państwa gościem jest Marta Obrycka – Senior Coach w podejściu Zen Coachingu. Rozmawiamy na temat bardzo ciekawej metody wspierania. Zen Coaching łączy w sobie i rozwija dwa pojęcia: ZEN – rozumiany jako obecność, świadomość, uważność, zrelaksowana czujność, prawdziwa natura człowieka w tu i teraz – oraz COACHING – który jest sztuką wspierania poprzez pełną szacunku umiejętność słuchania, zadawania ważnych pytań, odkrywania celów oraz niezbędnych zasobów.

Twórca metody, Kare Landfald zapytany o to “Jak żyć w pełni?” odpowiedział w jednym z wywiadów w następujący sposób: “Życie wymaga od nas stałego zadawania sobie pytań, o nasze potrzeby, tęsknoty, priorytety. Co jest dla mnie najważniejsze?  Jeśli na co dzień, nie zadaję sobie tych pytań, staję się bardziej podatny na bodźce, których teraz jest bardzo wiele – kuszące, zachęcające, atrakcyjne – odciągają naszą uwagę od tego co najważniejsze – tego, za czym tęskni moje serce.” I właśnie taki jest Zen Coaching. Pomaga w skupieniu uwagi na sprawach najistotniejszych.

Co to jest Zen Coaching?

Marta Obrycka promuje Zen Coaching.

 

Jakie są moje odczucia, korzyści?

Kilka lat temu brałem udział w warsztacie prowadzonym przez Kare. Wtedy także poznałem Martę, która rozpoczynała swoją przygodę na ścieżce Zen Coachingu. Obecnie Marta jest aktywnym propagatorem metody w kraju i na świecie. Prowadzi warsztaty i seminaria. Bardzo blisko współpracuje z Kare. Jest jedynym w Polsce Senior Coachem. Całkiem niedawno, miałem także okazję przyjrzeć się pracy Marty na Festiwalu Wibracje. Moje odczucia są bardzo dobre. Jest to niezwykle ekologiczna emocjonalnie metoda. Pozwala odkryć to wszystko, co w naszym życiu jest naprawdę ważne. Pytania z obszaru serca pomagają wydobyć nasze pragnienia i dają spokój rozdygotanej głowie. Te wszystkie myśli i potrzeby, które atakują nas każdego dnia rozpuszczają się a te, które są naprawdę ważne, wydobywaję się na powierzchnię. I jest to trwałe, ponieważ moje odkrycia sprzed kilku lat wciąż są ze mną obecne. Moje korzyści – przede wszystkim uświadomienie sobie źródła priorytetów. To przyniosło mi spokój i pewność siebie, że niezależnie od okoliczności chcę i mogę tak żyć.

Tu możesz odsłuchać naszą rozmowę. Gościem audycji jest Marta Obrycka – Senior Coach w podejściu Zen Coachingu.

Rozmowa została nagrana w dniu 12 maja 2018 roku, w studio OpowiadaniaRozwojowe.pl , na warszawskim Ursynowie. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 46.28)

Tu możesz wysłuchać inne moje rozmowy: PODCAST

Kod RSS

Słuchając rozmowy dowiesz się:

  • Jak można rozwijać swój potencjał dzięki Zen Coachingowi?
  • Czy warto jest żyć w zgodzie z zasadą “TU i Teraz”?
  • Za czym może tęsknić Twoje serce?
  • Jakie są i jakiej sfery człowieka dotyczą główne pytania w Zen Coachingu?
  • Jakie korzyści dla siebie i swoich bliskich można uzyskać podążając ścieżką Zen Coachingu?
  • Czy są przeciwwskazania do wykorzystania metody?

Dodatkowe informacje na temat ZEN Coachingu znajdziesz tutaj:

Zapraszam do dyskusji i komentarzy.

8 komentarzy
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline