INSTRUMENT SONORA. Rozmowa o pasji. OR 7.

INSTRUMENT SONORA – rozmowa o pasji. Jak i dlaczego powstał instrument niezwykły? Czy muzyka może wpłynąć na nasze zdrowie? Jakie korzyści możesz uzyskać poddając się muzykoterapii?

Dzisiejsi goście naszej audycji to Katarzyna Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak. Młodzi, kreatywni ludzie, którzy jako pierwsi w Polsce zbudowali Instrument Sonora. Sonora to projekt stworzony w niemczech, zaprojektowany w celach relaksacyjnych, medycznych, terapeutycznych. To drewniana tuba umożliwiająca wygodne leżenie osobie dorosłej. W jej wnętrzu pięknie pachnie drewnem. Na zewnątrz, instrument posiada 52 struny strojone do 64 Hz, które wprawione w ruch, przenoszą dobroczynne wibracje na cały instrument. Wrażenia są niesamowite.

Instrument SONORA - dowiedz się jak można leczyć się dźwiękiem.

Kasia Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak – zbudowali instrument SONORA.

Kim są Kasia Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak?

Kasia jest artystą, muzykiem – skrzypaczką. Ukończyła Państwową Akademię Muzyczną w Poznaniu. Kocha dźwięk i czuje jego pozytywny wpływ na nasz organizm. Natomiast Łukasz jest inżynierem. Ma zmysł konstruktora i wielką pasję do pracy z w drewnie. Widać to gdy spojrzymy na wykonany instrument – absolutnie bezbłędny. Sonora to piękna prosta forma dopracowana w każdym szczególe. A brzmienie – za chwilę możesz posłuchać.

Jakie są moje odczucia, korzyści?

Sonora stała sobie w otwartym namiocie, pod drzewem, na trawie. Prezentowała się bardzo majestatycznie, z dumą wyglądała na świat. Od razu zwróciła moja uwagę i wiedziałem, że chcę ją bliżej poznać. Umówiliśmy się na spotkanie. Z godnością zaprosiła mnie do swojego wnętrza i pozwoliła rozgościć się. Już pierwsze akordy, które wydobyły się ze strun prowadzonych przez Kasi dłonie, wprowadziły instrument sonora w rezonans. Dźwięki wypełniły tubę, przenikały przez moje ciało. Ogólne wrażenia są bardzo przyjemne. Jeśli pozwolisz sobie na chwilę relaksu, muzyka zrobi resztę za Ciebie. Z każdą chwilą czułem jak odpuszczają kolejne napięcia. We wnętrzu jest zaskakująco cicho, ale czuć jest prawdziwą moc, która masuje ciało.

Tu możesz odsłuchać naszą rozmowę. Gośćmi audycji są: Katarzyna Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak. 

Rozmowa została nagrana w dniu 08 czerwca 2018 roku, w trakcie Festiwalu Wibracje w Serocku. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 21.18)

Tu znajdziesz moje inne rozmowy: PODCAST

Kod RSS

Słuchając rozmowy dowiesz się:

  • Jak brzmi ten niezwykły instrument?
  • Czym jest i do czego służy instrument SONORA?
  • Jakie korzyści można uzyskać stosując muzykoterapię?
  • Jak trudnym wyzwaniem było zbudowanie takiego instrumentu?
  • Jakie mogą być wskazania i przeciwwskazania do stosowania terapii dźwiękiem?

Dowiedz się więcej.

12 komentarzy
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline