Piotr Mencina | Trener Oddychania | Trener Oddechu

CO TO JEST NEUROPLASTYCZNOŚĆ MÓZGU. OR 4.

Co to jest neuroplastyczność mózgu.

Jeszcze do niedawna sądzono, że mózg dorosłego człowieka nie rozwija się, że po 21 roku życia komórki neuronalne pozostają w swoistym bezruchu do końca życia. Tymczasem w opinii naszego gościa, współczesne badania neurologiczne potwierdzają jednoznacznie –  odpowiednio stymulowany mózg człowieka rozwija się do późnej starości! I wcale nie chodzi tylko o rozwój sprawności tych komórek, które wykształciły się do tego czasu. Tych komórek może przybywać! Za ten stan rzeczy odpowiada zjawisko neuroplastyczności. To doskonała wiadomość, ponieważ postęp medycyny oraz nowe technologie wpływają na znaczną poprawę jakości oraz wydłużenie życia. Słuchając rozmowy dowiesz się co to jest neuroplastyczność mózgu a jeśli to będzie Twoje pierwsze doświadczenie ze słuchaniem audiobooka, to jednocześnie skorzystasz z jej dobroczynnego wpływu.

Jakie korzyści można uzyskać wiedząc co to jest neuroplastyczność mózgu?

Osoby starsze, po zakończeniu tzw. kariery zawodowej, spędzają na emeryturze znacznie więcej czasu niż ich poprzednicy w XIX, czy nawet XX wieku.  I wcale nie musi to być bierne oczekiwanie na biologiczny koniec. Mając czas i zasoby można korzystać z uroków życia do późnej starości. Udział w życiu najbliższych, aktywność towarzyska i społeczna, nowe umiejętności i radość z codzienności mogą być także Twoim udziałem.

Tu możesz odsłuchać moją rozmowę z Benedyktem Krzysztofem Peczko. Rozmowa została nagrana w dniu 14 kwietnia 2018 roku, w domu Benedykta, w podwarszawskim Kampinosie. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby.  Dowiesz się co to jest neuroplastyczność mózgu. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 48.16)

 

Benedykt Krzysztof Peczko

 

Słuchając rozmowy dowiesz się:

 

Zapraszam do komentarzy na temat:

“Co to jest neuroplastyczność mózgu?”