JAK ZOSTAĆ MAMĄ W SAM RAZ? Rozmowa dla Mam.

Gościem podcastu jest Joanna Kokoszkiewicz – autorka niezwykłej, skierowanej do kobiet książki o byciu świadomą siebie mamą. W inspirującej rozmowie poszukujemy odpowiedzi na pytanie: Jak zostać Mamą w sam raz?

Macierzyństwo to wspaniały i długotrwały proces. Trwa przez całe życie. Jednak na różnych etapach ma wiele odsłon, wymaga od rodziców i bliskich Bezpieczeństwa, Miłości, Wolności, otwartości, zrozumienia, odpowiedzialności a niekiedy odrobiny egoizmu i asertywności.

Kim jest nasz ekspert?

Gościem kolejnej audycji jest Joanna Kokoszkiewicz – autorka książki “Mama w sam raz”, coach i trener umiejętności wychowawczych, żona Mariusza i mama dwójki nastolatków.

Joanna jest wszechstronnie doświadczoną i wykształconą kobietą. Absolwentka studiów lingwistycznych oraz programu MBA, przez wiele lat rozwijała karierę w środowisku korporacyjnym. Jednak po urodzeniu dzieci postanowiła skupić się na macierzyństwie oraz rodzącej się pasji do rozwoju osobistego i wspierania innych kobiet w ich wyzwaniach związanych z  byciem mamą i wychowywaniem dzieci. Ukończyła w Laboratorium Psychoedukacji kierunek coach i trener umiejętności wychowawczych. Jest również certyfikowanym coachem międzynarodowej wspólnoty Zen Coachingu.

W pracy skupia się na istocie kobiecości, macierzyństwa, samoświadomości, praktyce uważności i innych wartościach, dzięki którym kobiety stają się jeszcze bardziej szczęśliwe, wrażliwe i spełnione.

Jak zostać Mamą w sam raz?

Jak zostać Mamą w sam raz? Podcast – rozmowa Piotra Menciny z Joanną Kokoszkiewicz – coachem umiejętności wychowawczych.

Jak zostać Mamą w sam raz?

Mama w sam raz to taka mama, która … stawia siebie na pierwszym miejscu. Dzięki temu zachowuje równowagę życiową i emocjonalną. Świadomie realizuje siebie dla dobra najbliższych, rodziny, dzieci. Macierzyństwo, zwłaszcza w początkowym okresie to ogromne wyzwanie, pełne radości, wzruszeń ale i wielu zagrożeń. Niestety nie ma super poradnika – instrukcji obsługi dzieci, małżeństwa i życia w rodzinie. Każda sytuacja jest inna i jako taka wymaga elastyczności, otwartości, stałego monitorowania i gotowości na zmiany. Pomimo różnicy a czasami nawet niechęci pokoleń, często okazuje się, że jedynym dostępnym wzorcem jest ten, w którym sami braliśmy udział. Zupełnie nieświadomie modelujemy postawy naszych rodziców, bo były dostępne, znane i bliskie.

Tymczasem nasze dzieci żyją w zupełnie innych czasach, mają przed sobą inne wyzwania, narzędzia, oczekiwania. To właśnie dlatego “Mama w sam raz” musi być odważną liderką,  która potrafi zadbać o siebie, dać dobry przykład, czasami postawić twarde granice. Ma odwagę, żeby “odpuścić” kontrolę, dać więcej wolności, zaakceptować odmienność wartości i postaw młodego, kształtującego swoją tożsamość człowieka.

Jakie są korzyści z bycia Mamą w sam raz?

Po pierwsze – Mama w sam raz – nie musi być idealna. Ma prawo do własnej przestrzeni, wolności i błędów. W naszej kulturze istnieje przekonanie o całkowitej odpowiedzialności Mam za pielęgnację i wychowanie dzieci. Jednocześnie oczekuje się od kobiet pełnej dyspozycyjności, pracy na trzech etatach (praca, dzieci, rodzina) oraz mistrzostwa we wszystkim czego się podejmują. Wiele kobiet daje sobie z tym radę i odnoszą wspaniałe sukcesy. Niestety często za cenę szczęścia a nawet zdrowia. Kosztem sprawności własnego ciała, stłumionych emocji, utraty komunikacji, zniewolonego umysłu.

Mama w sam raz, dzięki odrobinie asertywności i zdrowego egoizmu lepiej zadba o siebie, da lepszy przykład do modelowania dla własnych dzieci. Pokaże czym jest wolność, odwaga, samoświadomość, nauczy stawiania granic, zachęci do samodzielnego życia, podejmowania własnych wyzwań oraz w konsekwencji – nauczy autonomicznego myślenia.  To znacznie więcej niż wiedza o perfekcyjnym pielęgnowaniu domu czy zabieganiu o względy i przywileje.

Czy chcesz dowiedzieć się jak zostać Mamą w sam raz? Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.

Tu możesz odsłuchać naszą rozmowę. Gościem audycji jest Joanna Kokoszkiewicz – coach i trener umiejętności wychowawczych.

Rozmowa została nagrana w dniu 05 kwietnia 2019 roku, w domu autorki w podwarszawskim Chotomowie. W celu odsłuchania rozmowy, przygotuj sobie słuchawki lub głośniki, znajdź wygodne miejsce, zrelaksuj się. Możesz zaprosić na odsłuchanie rozmowy także inne osoby. Wystarczy nacisnąć PLAY.

Nagranie jest bezpłatne. (Czas nagrania: 1.06.03)

Słuchając rozmowy oraz czytając książkę dowiesz się:

  • Jak wygląda prawdziwe życie mamy nastolatków?
  • Co ma wspólnego BMW z wychowywaniem dzieci?
  • Dlaczego wychowywanie dzieci warto zacząć od siebie?
  • Jak zmienia się dziecko wchodząc w okres życia nastolatka?
  • Jak zostać Mamą w sam raz?
  • Co to jest relacja “zlana”?
  • Jak “wrzucić na luz” i odzyskać kontrolę nad własnym życiem?
  • Co może się stać, gdy z miłości do dziecka zapomnisz o sobie?
  • Jak uzyskać odpowiedź na pytanie o cel wychowawczy?
  • Jakiego dorosłego chcesz wychować?

Dodatkowe informacje na temat Joanny Kokoszkiewicz oraz jej projektu “Mama w sam raz” znajdziesz tutaj:

 

 

 

 

 

25 komentarzy
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline