FESTIWAL WIBRACJE. Relacja.

FESTIWAL WIBRACJE – Relacja.

Wielokolorowa Mandala to doskonały symbol podkreślający niezwykłe wartości: Festiwal Wibracje

Logo: Festiwal Wibracje

Festiwal Wibracje stanowi niezwykłe zjawisko na scenie rozwoju osobistego. Choć tegoroczne spotkanie, było dopiero drugą edycją, śmiało można powiedzieć, że pomysł, koncepcja oraz realizacja Festiwalu to bez wątpienia wspaniały „strzał w 10”. Festiwal Wibracje jest wyraźną manifestacją potrzeb tysięcy ludzi, którzy poszukują lepszych rozwiązań. Z prawdziwą fascynacją przyglądałem się, uczestnikom, którzy bez względu na wiek, z uwagą i niezwykłym zaangażowaniem brali udział w warsztatach i wykładach.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Gościnny ośrodek Green Park, to wspaniałe miejsce w malowniczym zakątku Serocka – tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Ponad 2 tysiące, a w szczytowym momencie nawet 4 tysiące, spragnionych wiedzy i wrażeń ludzi znalazło tu swoją przystań na 4 dni.

Scena Główna - Festiwal Wibracje. To tutaj odbywały się największe prezentacje.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

Wykładowcy i goście.

Tutaj możesz wysłuchać nagrań moich rozmów z gośćmi Festiwalu:

Nagranie rozmowy z Dariuszem Wresiło – Hipnoterapeutą   

(strona www Dariusza Wresiło)

Nagranie rozmowy z Łukaszem Lubickim – Naturoterapeutą     

(strona www Łukasza Lubickiego)

Nagranie rozmowy z Kasią Paluszkiewicz, Łukaszem Andrzejczakiem – projekt SONORA     

(strona www projektu SONORA)

Dziewięćdziesięciu prelegentów prezentowało wiedzę i swoje dokonania – wspaniałe osobowości – reprezentujące najróżniejsze nurty i metody służące intelektualnemu, duchowemu, fizycznemu i społecznemu rozwojowi. Sale wykładowe były zawsze wypełnione do ostatniego miejsca. Sprawni mówcy skupiali na swoich treściach uwagę słuchaczy. Sylwia Kocoń zaprezentowała koncepcję obfitości i doświadczania bogactwa. Piotr Bielski wydobywał z nas radość w trakcie warsztatów z jogi śmiechu. Niezwykle interesujące połączenie wiedzy medycznej z psychologią przedstawiła dr Marzanna Radziszewska-Konopka. W podobnym duchu, metody na przewlekłe zmęczenie oraz zajadanie stresu wytłumaczyła słuchaczom Kasia Gwiazdowska. Przedstawiciel młodego pokolenia artystów – malarz Waldemar Borowski – zaprosił publiczność do świata metafory w niezwykle symbolicznej  prezentacji “Święty Grzybóg”.

Festiwal Wibracje - sale wykładowe były wypełnione do ostatniego miejsca.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

Wyjątkowo intrygujące wystąpienie zaprezentował Łukasz Lubicki – propagator zielonych terapii naturalnych. Opowiedział o możliwościach zastosowania metod naturalnych we wspieraniu procesu leczenia, w takich dysfunkcjach jak borelioza czy nawet choroba nowotworowa.

Temat wzajemnych relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną rozwijali Estera Saraswati, która przedstawiła dojrzałą kobiecość i męskość według Tantry oraz skupiony na problematyce kobiecej i męskiej intuicji Bogusław Szedny.

Wiele uwagi poświęcono tematyce ekologii, świadomego korzystania z zasobów naturalnych oraz wytwarzania zdrowej żywności. Inspirujący wykład wygłosił Ben Lazar, opowiadając o suwerenności żywnościowej i zasadach permakultury w uprawach.

Festiwal Wibracje to także warsztaty, muzyka i śpiew.

Od rana do późnych godzin nocnych teren Festiwalu tętnił pozytywną energią i wibracjami. Muzyka etniczna, brazylijskie bębny (Serela de Varsovia) i szamańskie rytmy, mieszały się z subtelną wibracją gongów i mis tybetańskich (Marek Tomczak). Był także czas na chwile poświęcone medytacji i ciszy.

Festiwal Wibracje w nocy zamienia się w biwak i naturalną salę koncertową.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

Uczestnicy poznawali wtedy, pod czujnym okiem Pawła Raszkiewicza, podstawy Tai-Chi. Zen-Coaching zaprezentowały Marta Obrycka i Karolina Prusińska a medytację OSHO Marta Obrycka. Agnieszka Podolecka przeniosła swoich słuchaczy do wioski Indian oraz świata ich technik szamańskich.

Relaks w cieniu - uczestnicy Festiwal Wibracje.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

Gdy na głównej polanie, praktykujący FreeDance tancerze, przebudzali swoje uśpione taneczne dusze i pod okiem charyzmatycznej Anny Sierpowskiej uzyskiwali ponowny kontakt z energią ziemi, w innym zakątku ośrodka, zwolennicy asertywności brali udział w warsztatach wyrażania gniewu, prowadzonych przez Macieja Antkowiaka i Marcina Szota. Zwolennicy relaksacji mogli w tym czasie doświadczyć wibrująco – unikalnego zabiegu w instrumencie o nazwie SONORA. Terapię dźwiękiem prowadzili Kasia Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów Festiwalu Wibracje 2.0

Festiwal Wibracje promuje nowe smaki, zapachy i rękodzieło.

Także catering był inny niż wszędzie. Za wyżywienie uczestników odpowiadała Kasia Kuźmicz i jej autorska wegańska restauracja „Vegushka”. Kasia łączy miłość do gotowania z chęcią inspirowania do zdrowego odżywiania się. Oczywiście wszystkie produkty pochodzą z ekologicznych upraw a pieczywo i placki z własnego pieca. Nawet przetwory są własnej produkcji. Pycha.

Festiwal Wibracje to także miejsce promocji zdrowej żywności.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości Kasi Kuźmicz “Vegushka”

Integralną częścią Festiwalu była strefa targowa – kilkadziesiąt stoisk z unikalną ofertą produktów i usług służących rozwojowi, zdrowiu i radości człowieka. Absolutnie piękne rękodzieło, wyroby z naturalnych włókien, kamienia i drewna. Niezliczone ilości ziół, kosmetyki z konopi, żywność ekologiczna i wiele, wiele innych.

Food-truck oferujący na Festiwal Wibracje pyszne smoothies, cieszył się wielką popularnością.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

Wszystko odbywało się w niesamowitej atmosferze – pełnej akceptacji, zrozumienia i tolerancji dla wszystkich oraz wszelkich odmienności. Uśmiech, radość, zabawa a także skupienie i refleksja towarzyszyły uczestnikom Wibracji. Twórcy Festiwalu, Łukasz Gołoś i Magdalena Ballada , opisując swój projekt mówią między innymi: WIBRACJE to jest festiwal alternatywnych nurtów wiedzy. Jeśli uczestnikami festiwalu byli także alternatywni ludzie, to jest to wspaniała alternatywa.

Piotr Mencina

GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW I WOLONTARIUSZY.

Festiwal Wibracje to jest wspaniała idea.

Wolontariusze i organizatorzy Festiwal Wibracje dzielą się swoją radością z sukcesu imprezy.

Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów: Festiwal Wibracje 2.0

8 komentarzy
Share:
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline